31.5./17:00 BookPark: Stanislav Biler

BookPark: Stanislav Biler pátek 31.5.2024/ 17:00

Poslední den festivalu BookPark zahájí sociolog, spisovatel a publicista Stanislav Biler. Vystudoval obor sociologie a mezinárodní vztahy a evropská studia na FSS Masarykovy univerzity v Brně. Přispívá do médií A2larm, Deník N, Respekt, či do Hospodářských novin. Spoluzakládal satirické hnutí Žít Brno, podílel se na místopisném průvodci To je Brno, kde s nadsázkou popisoval obce v okolí Brna, v roce 2020 vydal průvodce 111 míst v Brně, která musíte vidět.

V roce 2021 mu vyšla Destrukce, environmentální a existenciální román z prostředí českého venkova, v němž učitel základní školy utíká z města na venkov, kde se pokouší smířit s beznadějí, rozpadem racionality a světa vůbec. V roce 2022 získal za tento román cenu Litera v kategorii próza.

Hodinu před začátkem zveme na komentovanou prohlídku obřadní síně zdarma.

Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav